Zo stel je je Shimano Nexus 7 of 8 versnelling goed af Schakelt je fiets wat stroef? Of lijkt het alsof je versnellingen nét niet helemaal goed staan? Dan is het tijd om je versnelling af te stellen. Gelukkig is dat bij een Shimano Nexus 7 of 8 makkelijker dan je denkt. In deze blog leggen we het stap voor stap uit.
Hoe weet je dat je versnelling niet goed staat?
Je schakelt, maar er gebeurt (bijna) niets.
Je trapt licht, maar komt niet vooruit – of juist andersom.
De versnelling trapt door
Herkenbaar? Dan is het tijd om te checken of de versnelling goed staat afgesteld.
Versnelling afstellen in 3 stappen
Zet de versnelling in stand 4. Deze stand gebruik je bij afstellen, omdat die het meest neutraal is.
Kijk op het achterwiel, bij de naaf. Daar zie je een venstertje met twee gele streepjes. Die moeten precies tegenover elkaar staan.
Draai aan de stelbout bij de versnellingskabel. Staan de streepjes uit lijn? Draai dan heel rustig aan de stelschroef. Draai naar links of rechts tot ze netjes op één lijn staan.
Als de puntjes tegenover elkaar staan, draai dan de versnellingen van 1 naar 7 of 8.
Daarna zet je de versnelling weer terug in positie 4 en kun je kijken of de puntjes nog steeds tegenover elkaar staan
Let op: het gaat om kleine aanpassingen. Millimeterwerk dus. Een beetje geduld loont!
Toch liever laten doen? Bij Van Beek’s Rijwielhandel stellen we je versnelling razendsnel voor je af. Kom langs in onze werkplaats of maak online een afspraak. En als er meer aan de hand is, checken we dat meteen voor je. Zo fiets jij soepel verder.
Samengevat
Schakelt je fiets niet lekker? Check of de gele streepjes op je naaf netjes op één lijn staan.
Zet je versnelling op stand 4 en stel bij via de kabel.
Twijfel je? Kom gewoon even langs.
Van Beek’s Rijwielhandel: we houden jouw fiets soepel in beweging.